Little Smarties – Angielski dla dzieci w wieku 5 i 6 lat

Grupa składa się z 4-6 dzieci i zajęcia odbywają się 1 x w tygodniu. Trwają 60 min.

Grupy w Smart&Smiley są kameralne tak aby każdy uczeń mógł wynieść z zajęć jak najwięcej i aby uzyskał jak największą atencję ze strony lektora.

W roku szkolnym odbywają się 34 spotkania.

Przestronna, kolorowa, wyłożona wesołą wykładziną sala pełna zabawek i pluszaków.
Dzieci wraz z rodzicami uczestniczą w cotygodniowym spotkaniu z lektorem oraz jego pacynką-małpką, podczas którego bawią się używając języka angielskiego.
Także w domu dzieci będą uczyły się przez zabawę, słuchając dodatkowego materiału, na który składają się piosenki i rymowanki oraz wypełniały swój magiczny pierwszy zeszyt ćwiczeń.

 

 

Zajęcia z najmłodszymi kursantami ukierunkowane są na rozwój komunikacji językowej. Program oparty jest na podręczniku oraz licznych materiałach uzupełniających (dodatkowe słownictwo, ćwiczenia komunikacyjne, gry, materiały filmowe)
W grupach najmłodszych 5 i 6-latki uczymy poprzez zabawę, (gry, rymowanki, piosenki, odgrywanie prostych scenek).
Celem jest osłuchanie dziecka z językiem angielskim, jego fonetyką, nauka słówek i prostych zwrotów.

Małe dzieci uczą się elementów gramatyki w sposób nieświadomy poprzez zabawę, kojarzenie wyrażeń z konkretnymi sytuacjami i poprzez ich powtarzanie.
Nasza metoda łączy naukę z zabawą, poprzez obserwację i zmysły.

W grupach Little Smarties kładziemy duży nacisk na uważną obserwację postępów naszych najmłodszych kursantów.
Poszczególne umiejętności językowe są regularnie oceniane. Obok systemu ocen, dzieci na każdych zajęciach otrzymują stempelki zaś za wyjątkowe zaangażowanie w zajęcia naklejki, (stickersy), które mogą później wymienić na drobne upominki. Ten system motywuje dzieci do uczenia się oraz buduje pozytywne skojarzenia z nauką języka angielskiego, co procentuje w przyszłości.
Dodatkowo dzieci regularnie biorą udział w konkursach okolicznościowych i całorocznych.

Po każdych 45 minutowych zajęciach następuje czas na zabawę pod okiem lektora.

W trakcie zajęć rodziców zapraszamy do naszej kawiarenki na aromatyczną kawę i esencjonalną herbatę, a po zajęciach do omówienia postępów dziecka.
Zaś wszystko to po to by dzieci mogły bawić się i uczyć jednocześnie.

Przyjazna atmosfera na zajęciach, nagrane na płyty wesołe piosenki i rymowanki, lektorzy wyszkoleni do pracy z dziećmi oraz kochający to zajęcie, obecność rodziców – wszystkie te elementy sprawiają,że maluchy czują się bezpiecznie, chętnie się bawią i mówią w obcym języku.

Jednocześnie nauka języka obcego rozpoczęta jest w tym wieku,w którym aparat mowy jest jeszcze elastyczny, pozwala im wymawiać angielskie głoski równie poprawnie, jak mieszkańcom obywateli państw anglojęzycznych.

Na zajęciach z Little Smarties korzystać będziemy z kursu wydawnictwa Oxford University Press PLAYTIME

Opis i zalety kursu PLAYTIME:

 • Playtime to przede wszystkim scenki z życia przedszkola. Dzieci czują się bezpiecznie w dobrze znanym środowisku.
 • Małpka (duża pacynka) rozpoczyna każdą lekcję w zabawny sposób i budzi entuzjazm dzieci.
 • Lekcje przebiegają w ustalonym porządku, co kształtuje dobre nawyki u dzieci.
 • Wesołe historyjki w Playtime wykorzystują autentyczny język używany na co dzień, zaś przekaz wspomagany jest materiałem wizualnym.
 • Playtime uwzględnia wszystkie style uczenia się, uosabiane przez zabawne postaci dziecięce o wdzięcznych imionach Rocket, Twig, Star i Melody.
 • Nauczyciel ma do dyspozycji najszerszą gamę narzędzi i komponentów spośród wszystkich dostępnych kursów dla przedszkola. Do każdego poziomu jest nawet płyta DVD.
 • Wprowadzenie do każdej historyjki jest zadaniem dla sympatycznej Małpki, która zachęca do uczenia się piosenek, powtarzania wierszyków, zabaw z tablicą interaktywną i materiałami plastycznymi.
 • Podejście wieloprzedmiotowe pomaga dzieciom zdobyć pierwsze doświadczenia w posługiwaniu się językiem angielskim poprzez rozmowy na znane tematy, a także na zetknięcie się z kulturą brytyjską w czasie oglądania zdjęć i filmów.
 • Rodzice i uczniowie otrzymują wsparcie w postaci strony internetowej z dodatkowymi ćwiczeniami i zabawami do domu.
 • Poziomy A i B zawierają materiał na ponad 60 lekcji, można go dodatkowo poszerzyć korzystając z kolejnych 30 lekcji zawartych w Zeszycie Ćwiczeń.

 

Słuchacze szkoły Smart&Smiley otrzymują:

 • Zestaw startowy gratis dla każdego ucznia
 • Materiały dodatkowe do zajęć
 • Oraz dodatkowo 15% rabatu na podręczniki kursowe.