Metoda nauczania

Najmłodsze dzieci

W grupach najmłodszych 5 i 6-latki uczymy metodą Early Steps, czyli poprzez zabawę, (gry, rymowanki, piosenki, odgrywanie prostych scenek).
Są to pierwsze kroki dziecka w nauce języka angielskiego.
Celem jest osłuchanie dziecka z językiem angielskim, jego fonetyką, nauka słówek i prostych zwrotów.

Małe dzieci uczą się elementów gramatyki w sposób nieświadomy poprzez zabawę, kojarzenie wyrażeń z konkretnymi sytuacjami i poprzez ich powtarzanie. Nasza metoda łączy naukę z zabawą, poprzez obserwację i zmysły.

Obok systemu ocen, dzieci na każdych zajęciach otrzymują stempelki zaś za wyjątkowe zaangażowanie w zajęcia naklejki, (stickersy), które mogą później wymienić na drobne upominki. Ten system motywuje dzieci do uczenia się oraz buduje pozytywne skojarzenia z nauką języka angielskiego, co procentuje w przyszłości. Dodatkowo dzieci regularnie biorą udział w konkursach okolicznościowych i całorocznych.

Po każdych 45 minutowych zajęciach następuje 15 minutowy czas na zabawę pod okiem lektora.

Zaś wszystko to po to by dzieci mogły bawić się i uczyć jednocześnie.
Przyjazna atmosfera na zajęciach, nagrane na płyty wesołe piosenki i rymowanki, lektorzy wyszkoleni do pracy z dziećmi oraz kochający to zajęcie, obecność rodziców – wszystkie te elementy sprawiają, że maluchy czują się bezpiecznie, chętnie się bawią i mówią w obcym języku. Jednocześnie nauka języka obcego rozpoczęta jest w tym wieku, w którym aparat mowy jest jeszcze elastyczny, pozwala im wymawiać angielskie głoski równie poprawnie, jak mieszkańcom obywateli państw anglojęzycznych.

Starsze dzieci i młodzież

Metoda nauczania starszych dzieci i młodzieży to połączenie wielu nowoczesnych metod i technik z tradycyjnym podejściem do nauki. Jedynie dwutorowa koncepcja, wraz z intensywnym trybem nauki, dają możliwość osiągnięcia najlepszych efektów.

Doświadczeni i zaangażowani lektorzy działają według sprawdzonego systemu.
Uczniowie pracują w szkole i w domu, a ich praca jest stale monitorowana i oceniana.

Podręcznik kursowy oraz materiały dodatkowe są ambitne i obszerne, co sprawia, że już najmłodsi uczniowie osiągają szybkie postępy w nauce.
Do każdego poziomu kursu dodawany jest tzw. readers, czyli lektura, którą każdy kursant będzie miał za zadanie przeczytać.

 Na naszych zajęciach wykorzystujemy następujące metody:

  • metoda naturalna – mówienie do uczniów prostym językiem, z dużą liczbą powtórzeń – na zasadzie jak rodzice mówią do dziecka, nauczając je języka ojczystego
  • metoda komunikacji – stwarzanie w grupie naturalnych sytuacji sprzyjających wzajemnej komunikacji
  • metoda kinestetyczna- reagowania całym ciałem – zapamiętywanie słów i zwrotów przy pomocy kojarzenia ich z ruchem i muzyką
  • metoda tradycyjna-nauka gramatyki tak aby z łatwością budować zdania, nazywać części mowy i swobodnie pisać teksty
  • metoda kojarzenia poprzez zmysły-dotyk, zapach, smak itp
  • metoda dramy – odgrywanie ról w scenkach i przedstawieniach